Fotościanka na weselu cz. 2 -ramki i stelaże

Cały czas Waszym dużym zainteresowaniem cieszy się wpis o prostych fotościankach na wesele DIY, czyli takich, które można zrobić samodzielnie. Były to ścianki z szarf, tiulu, roślin i palet. Dzisiaj chciałabym podsunąć Wam kolejne pomysły na tła do zdjęć instaxem czy też lustrzanką, które mogą zastąpić zwykłą fotobudkę podczas przyjęcia weselnego.

Tym razem stopień trudności prezentowanych ścianek do zdjęć weselnych będzie nieco wyższy, niż w pierwszej części, ale uważam, że pary, które lubią kreatywne działanie, dadzą sobie bez problemu radę. Możecie też tego typu ścianki zlecić do wykonania swoim dekoratorom lub po prostu wypożyczyć.

  1. Ramki – a’la obrazy i polaroidy, jako prosta aranżacja do weselnych zdjęć pamiątkowych

Nie jest to oczywiście dosłownie „ścianka”, ale zdecydowanie taka rama to oryginalny pomysł na zdjęcia weselne! Taka aranżacja z pewnością zachęca do pozowania i sprawdzi się, jako:

  • zamiennik fotobudki – tło do zdjęć instaxem (polaroid na polaroidzie- co za incepcja!)
  • tło do zdjęć pamiątkowych z Parą Młodą i nie tylko
  • ścianka do zdjęć gości na social media (nie zapomnijcie o weselnym dedykowanym #hasztagu!)

Rama jest o tyle fajna, że z łatwością zbijecie ją z kilku desek i zawiesicie na sznurku. Albo jeszcze łatwiej – możecie wykorzystać gotową ramę (lub więcej ram!), ozdobić na przykład bluszczem, kwiatami lub papierowymi dekoracjami  i trzymać przed sobą.

2. Rustykalna i boho fotościanka – stelaż do zdjęć ślubnych

Jeśli to tło do zdjęć ma jakąś profesjonalną nazwę, której nie znam, koniecznie napisz w komentarzu! Taki stelaż w postaci bramy jest mega w trendzie ślubów boho. Stanowi nie tylko ścianę do zdjęć, ale bardzo często przy ślubach cywilnych, również tło ceremonii w plenerze. Jestem pewna, że dzisiaj co druga pracownia florystyczna czy dekoratorska, posiada takie ścianki w postaci ram, a już na pewno każda firma, zajmująca się organizacją ślubów.

Jeśli jednak macie zapał lub umiejętności oraz zapas czasu, na pewno uda się Wam stworzyć takie cudo samodzielnie z kilku desek lub grubych, długich kijków (lub np. bardzo cienkich pni brzózek). Pokombinujcie- może użyjecie np. aluminiowych rurek i zakryjecie je tiulem? W grę wchodzą też znowu gotowe ramy, ale tym razem bardzo duże- na przykład od luster.

W stelażu zawieszamy standardowo zieleń, kwiaty, tiule firanki lub MEGA modne w tym sezonie makaramy! W pierwszym poście o ściankach DIY pokazywałam jak takie tło zrobić bez stelaża za pomocą tkanin, ale miało to pewne ograniczenia przestrzenne.

   

No dobrze, średni poziom trudności za nami 🙂 Tylko dwa pomysły, ale takie, które można zrealizować na wiele sposobów. Jaki sposób marzy się Tobie? 🙂 Mi chyba byłoby strasznie trudno zdecydować!

Jedna myśl na temat “Fotościanka na weselu cz. 2 -ramki i stelaże

Dodaj komentarz