6 pomysłów na szpaler dla Pary Młodej!

A co jeśli ksiądz nie pozwala sypać kwiatków na parę młodą, ani nawet ryżu?! To wtedy można zrobić szpaler. Czyli, nazwijmy to, tunel, korytarz, który tworzą ludzie dla Pary Młodej, na przykład na wyjście z kościoła, albo po ślubie w plenerze. Może to wyglądać naprawdę zjawiskowo i oryginalnie- mam dziś dla Was 6 pomysłów!

1. Szpaler z balonów

Efektowne wyjście z kościoła może stworzyć szpaler z balonów! Możecie przygotować na dwa sposoby: albo zaopatrzyć się w balony z helem na wstążkach, za które przy wyjściu z kościoła chwycą goście, albo umocować baloniki na specjalnych patyczkach.  Przy okazji, atrakcję dla dzieci obecnych na weselu będziecie mieli z głowy 😉

2. Szpaler ze wstążek

Zamiast kwiatków do sypania na parę młodą, przygotuj wstążki przymocowane do kijków. Możesz użyć do tego na przykład  wyżej wymienionych patyczków do mocowania balonów! Wstążki dopasuj do klimatu wesela i motywu kolorystycznego: mogą być na przykład cienkie i pokryte brokatem, albo szerokie w folkowych kolorach. Najlepszy efekt osiągniecie mieszając zarówno szerokości, jak i długości wstążek przymocowanych na jednym kijku. Oczywiście gości powinni potrząsać wstążeczkami dla ładnego efektu.

3. Szpaler z zimnych ogni

To jest zdecydowanie najbardziej klimatyczna opcja, ale uda się tylko jesienią przy typowej szarudze, która zastaje nas już o  godzinie 17:00 czy 18:00. No i oczywiście zimą! Zimą to nawet lepszy pomysł na wyjście z kościoła, niż płatki róż rzucane na Młodych. Świetnie będą wyglądać w ciemności również balony ledowe!

4. Szpaler z kwiatów

Ukwiecone przejście specjalnie dla Nowożeńców! Pięknie wyglądać będą róże, które ze względu na sztywność łodyżki sprawdzą się też od strony praktycznej. Jeśli robicie wesele w stylu rustykalnym, boho, albo leśnym, ładnie wyglądać będą także liście paproci na przykład.

fot. rozynscyfotografia.pl

5. Szpaler z szabli

Ta opcja zarezerwowana jest dla mundurowych!

6. No chyba, że macie poczucie humoru….

… i uwielbiacie Gwiezdne Wojny – wtedy możecie użyć mieczów świetlnych! 🙂 Widziałam też kije golfowe i inne dziwy, związane z zainteresowaniami Pary Młodej. Wszystkie chwyty dozwolone – to Wasze wesele!

 

Dodaj komentarz