Ścianka za stołem Państwa Młodych – 8 inspiracji

W ostatniej ankiecie na Instagram Stories  zdecydowaliście o pojawieniu się tego artykułu w pierwszej kolejności. No to dzisiaj pokażę Wam, że ścianka za stołem Państwa Młodych niejedną może mieć formę! Mam dla Was propozycje w stylu rustykalnym, boho i rustic chic, a także zachętę do DIY!

Po co w ogóle ścianka za stołem Państwa Młodych?

Wasz stół jest centralnym punktem sali weselnej. Na Was zwrócone są wszystkie oczy i obiektywy fotoreporterów, dlatego tak ważne jest to, co znajduje się za Wami. Moim zdaniem właśnie dekoracje w Waszym otoczeniu definiują styl wesela i cała reszta powinna być z nimi spójna. Niektóre sale mają już w swoim wystroju pewne elementy wyróżniające, które mogą z powodzeniem stanowić tło Waszego stołu. W rustykalnych salach może to być na przykład piec kaflowy, kominek, okno lub wyróżniająca się ściana – np. ceglana lub drewniana. Ale nawet w tym wypadku dodatkowe ozdoby są niezbędne! Czasem wystarczy naprawdę akcent – np. jeden kwietny wianek, który nada zdefiniowanego charakteru Waszej dekoracji.

Rustykalna ścianka za stołem Państwa Młodych – boho inspiracje!

1. Zwisające koła jako dekoracja stołu Państwa Młodych

Miała być ścianka za stołem, a ja przewrotnie zacznę od ścianki NAD stołem! Ukwiecone obręcze zwisające z sufitu skradły moje serce – o ile zawieszone są tak, by nie zasłaniać najważniejszych osób na tej imprezie 😉  Pomysł ten bardzo pasuje do klimatu boho, a że ma w sobie nutkę elegancji, to totalnie wpisuje się w styl rustic chic! 

2. Łapacze snów, czyli ścianka w stylu boho

Wiecie jak jeszcze można zmodyfikować pomysł z punktu pierwszego? Można z obręczy zrobić łapacze snów! Spodobają się one wszystkim romantykom z duszą boho. Jeśli chcecie, by było delikatniej i jeszcze bardziej romantycznie, umieśćcie łapacze na tiulowej ścianie.

3.  Tiulowa ścianka za Parą Młodą – to może DIY?

Skoro już mowa o tiulowych ścianach… Jeśli macie ochotę, drodzy Młodzi, samodzielnie stworzyć ściankę za Waszym stołem, oto pomysł. Potrzebne są tylko długie pasy tiulu (np. firanki lub materiał kupiony na metry) i dodatki wedle uznania. Mogą być to światełka ledowe (kurtynę ledową kupicie na Aliexpress pod tym linkiem) bluszcz lub kwiaty. Albo jak w poprzedniej inspiracji – łapacze snów.

4. Ścianka z kratki ogrodowej

Ten pomysł również nadaje się na DIY, o ile macie dużo determinacji. Nie obejdzie się jednak bez pomocy florystki – potrzebujecie sporo kwiatów i to w hurcie! 😉 Powyższe inspiracje znów wpisują się w styl rustic chic, ale jeśli część kwiatów zastąpicie bluszczem lub eukaliptusem, osiągniecie bardziej rustykalny efekt. Jeśli wolicie pomysł z kwiatami, ale boicie się bankructwa, polecam kwiaty sztuczne w całości lub w części. Florystka może je wypożyczyć w ramach usługi dekorowania. Zobaczycie sami, że teraz sztuczne kwiaty świetnie imitują żywe!

5. Pleciona makrama jako ścianka za Młodymi

Znowu coś na typowe bohemian wedding (lubię słowo bohemian, szkoda nie da się go użyć w towarzystwie polskiego rzeczownika:)). Ogromne plecione makramy można kupić, upleść 😉 albo poszukać w nowoczesnych firmach dekoracyjnych. Pięknie wpisują się w motyw lasu.

6. Minimalistyczna ścianka z zielonych pnączy

Jak widzicie, zieleń, której mamy pod dostatkiem w roślinach, pięknie komponuje się z każdym wnętrzem: czy to z drewnianą stodołą, czy to z industrialną cegłą. Można w prosty sposób umocować pnącza na gałęziach, belkach sufitowych bądź na stelażu.

7. Wstążki do ścianki weselnej

Znowu inspiracja dla fanów stylu boho – wstążki.  Z kwiatami lub z ledami, jako ściana lub znowu podwieszone na obręczach! Co fajniejsze? 🙂

8.  Najprostsze dekoracje za stołem Państwa Młodych – DIY!

Tak proste, a tak bardzo oryginalne! Jeśli macie salę z drewnianymi belami pod sufitem, po prostu powieście na sznurkach słoiczki z kwiatami DIY lub geometryczne miedziane figury (które są bardzo modne i na pewno mają jakąś nazwę, ale ja jej nie znam:).

Co jeszcze możecie zrobić bez większego wysiłku?

Zawiesić na pustej ścianie kurtynę ledową, Wasze inicjały z drewnianych liter lub wianek z kwiatów. Możecie też zainspirować się propozycjami z moich wpisów o fotościankach na wesele.

Nasz stół i nasza ścianka DIY 🙂

My przyozdobiliśmy piec kaflowy ledowymi lampkami na baterie i drewnianymi literami z allegro. Na górze florystka zawiesiła zieloną girlandę – co prawda, wyobrażałam ją sobie bardziej obficie, lejącą się kaskadowo, ale… w dzień wesela wszystkie te sprawy wagi państwowej spadły w hierarchii ustępując miejsca nieopisanemu szczęściu 🙂


Znaleźliście coś dla siebie, czy szukacie dalej? Dajcie znać!

mój Instagram: @mojerustykalnewesele.pl

mój Facebook: @mojerustykalnewesele

Jedna myśl na temat “Ścianka za stołem Państwa Młodych – 8 inspiracji

Dodaj komentarz