Romantyczne upięcia ślubne

Kocham romantyczne upięcia! Romantyczne, znaczy luźne, delikatne, nieco niedbałe. Najczęściej to przeróżne wariacje na temat niskiego koka. Idealnie pasują do zwiewnych sukni ślubnych, rustykalnego wesela i klimatu boho. Ale nie tylko! Romantyczna fryzura ślubna może być równie dobrze bardzo elegancka.

Fryzura do welonu, wianka i wpinki

Taka fryzura ślubna usadzona dość nisko to idealne rozwiązanie do wianka, ale również pasuje do welonu. Wiele panien młodych rezygnuje już z obu tych atrybutów i decyduje się tylko na biżuteryjną wpinkę do włosów lub wplecione w nie kwiaty. Ta fryzura świetnie pasuje także i do tego stylu. Zarówno welon, wianek, jak i ozdobę, w przypadku niskiego upięcia najczęściej umieszcza się nad kokiem.

 

Fryzura panny młodej i druhny

Takie niskie upięcie to również świetny wybór dla „starszej”. Pamiętajcie tylko, aby nie uczesać się zbyt podobnie. Panna Młoda ma prawo pierwszeństwa 😉 A jeśli obie koniecznie chcecie uczesać się w niski kok, to całość niech tworzy nieco inny efekt finalny. Na przykład gładkie upięcie vs. roztrzepane.

Ale jeśli nisko, to nie znaczy, że na górze głowy też nie może się coś dziać!  Mi na przykład nie pasują przygładzone włosy, dlatego chciałam koniecznie ponad kokiem zrobić lekki artystyczny nieład:

Fryzura próbna

Nie każda fryzjerka będzie umiała uzyskać pożądany przez Ciebie efekt. Z niedbałej fryzury może wyjść staromodny kok misternie upleciony z komunijnych loczków. Dlatego jeśli nie czesałaś się nigdy wcześniej u wybranej fryzjerki, to ważne, aby fryzura próbna odbyła się wystarczająco wcześniej, aby mieć jeszcze czas na zmianę fryzjera.

Chociaż czasem wystarczy zaufanie oparte na portfolio. W moim przypadku tak było. Po zdjęciach umieszczonych na facebooku fryzjerki oraz dobrych opiniach, wiedziałam, że wyczaruje mi taką fryzurę, jaką sobie wymarzyłam. Wiedziałam też intuicyjnie, że nie będzie problemu, by na moich kręconych włosach uzyskać efekt naturalności, tym bardziej, że są one dość sztywne i łatwo nadać im objętość.  Próbne upięcie zrobiłyśmy na 4 dni przed ślubem, po to, by mieć pewność, że będę zadowolona. Sprawdziłyśmy wtedy, czy lepiej wyglądam zaczesana do góry, czy z przedziałkiem, ustaliłyśmy jak ma wyglądać góra fryzury i ile niesfornych kosmyków chcę wypuścić z koka.

Inspiracje czerpałam z Pinteresta. Oto moje ulubione:

Romantyczne upięcie z efektem 3D

Tego typu fryzura w lekkim bałaganie wygląda najbardziej zjawiskowo, jeśli jej wielowymiarowa budowa jest faktycznie widoczna, a każde pasmo włosów podkreślone. Jeśli masz włosy w jednym kolorze, a szczególnie w ciemnym odcieniu, upięcie może stracić na efekcie, bo wszelkie sploty zleją się optycznie w jedną całość. Moim zdaniem wrażenie będzie o wiele lepsze, jeśli wepniesz we włosy jakąś ozdobę, która nada kontrastu i rozjaśni fryzurę. Ja dodatkowo specjalnie z myślą o ślubie zrobiłam sobie na włosach lekkie refleksy, dosłownie pół tonu jaśniejsze, aby fryzura nie była taka płaska.

Do jakiej sukni niskie upięcie?

Romantyczna fryzura ślubna pięknie dopełnia suknię z koronki, a także te bardzo zwiewne, z tiulowym dołem. Wpisuje się perfekcyjnie w rustykalny styl wesela i boho. To również świetna alternatywa dla dziewczyn, które lubią delikatne upięcia i boją się sztywnych koków lub po prostu nie wyglądają w nich dobrze. Nisko usadzony kok nie musi być koniecznie romantyczny – może być maksymalnie elegancki i w wersji bardziej ujarzmionej będzie pasował również do wystawnego wesela i panny młodej w wydaniu glamour. 

Jeśli zastanawiasz się jaka fryzura będzie pasować do sukni z odkrytymi plecami, to znalazłaś odpowiedź. Przykłady widziałaś już wyżej i zobaczysz więcej w dalszej części artykułu.  Zwróć tylko koniecznie uwagę na to, żeby fryzura nie była zbyt nisko, jeśli masz smukłą szyję. W takim wypadku nie warto jej zakrywać, a wręcz przeciwnie- należy podkreślić jej linię i kark. Dopilnuj tego, aby fryzjerka się nie zapomniała i za bardzo Cię nie zakryła.

Niskie upięcia ślubne- rustykalne, boho, czy eleganckie (zdjęcia)

To teraz zapraszam na dawkę moim zdaniem najpiękniejszych inspiracji na temat niskiego upięcia dla panny młodej lub świadkowej. Zarówno w wydaniu rustykalnego nieładu, jak i w bardziej ujarzmionych i eleganckich wersjach 🙂

W kolejnych postach pokażę Wam pomysły na fryzury z warkoczem, a także więcej podpowiedzi dla posiadaczek prostych włosów.

Która najbardziej Ci się podoba? 🙂


Zapraszam na Instagram @monmariage_rustique po codzienne inspiracje 🙂

5 myśli na temat “Romantyczne upięcia ślubne

Dodaj komentarz