9 powodów, by pobrać się w Święta Bożego Narodzenia

Ślub i wesele w Święta Bożego Narodzenia? Marzę, by mieć okazję w takim uczestniczyć! Sama za bardzo boję się minusowych temperatur, by być zimową panną młodą, ale natchniona magiczną aurą i moimi własnymi Dziadkami, chcę pokazać Wam, jak bardzo kuszący to jest okres na ślub i organizację wesela!

1. Zjazd rodzinny

W Święta zwykle spotykamy się w mniejszym lub większym gronie rodziny, ale coraz trudniej jest zebrać naprawdę całą rodzinę w jednym czasie i miejscu. Wasze wesele w Święta może być największym świątecznym zjazdem rodzinnym w historii! Co więcej, chyba nie ma drugiej takiej okazji do zintegrowania rodziny panny młodej i pana młodego!

2. Obecność gości, a wesele w Święta

Ponieważ Święta to dla wszystkich dni ustawowo wolne, wszyscy goście będą mogli być obecni na Waszym weselu. No, chyba że jeszcze przed otrzymaniem zaproszenia, zaplanują jakiś wyjazd. Nie zwlekajcie więc z zapraszaniem, albo wyślijcie save the date!

https://www.instagram.com/p/Bp9zKrgAadL/?fbclid=IwAR1KgvrAgS_LjKYh97XfgpRM6rUCS8I-nEJMIu0NDGiAkJEqsJSMcab40G0

3. Wesele w Święta to magiczny klimat

Czyli moja ukochana zimowa oprawa ślubu i wesela. A nawet typowo świąteczna! Wyobrażam sobie te lampeczki, ustrojone choinki i stoły. Pozłacane szyszki, czerwone tkaniny i prezenciki dla gości… Co na pewno trzeba uznać za ogromny plus, to pięknie przystrojone świątynie w tym okresie! Właściwie niewiele pozostanie do samodzielnej dekoracji.

4. Świąteczne tradycje na weselu

Jeśli jesteście osobami wierzącymi, na pewno niezapomnianym akcentem na weselu w Święta Bożego Narodzenia będzie symboliczne przełamanie się opłatkiem i wspólne zaśpiewanie kolędy! Wyobrażam sobie, że te rodzinne momenty wywołają wiele wzruszeń.

5. Ognisko na weselu w Święta Bożego Narodzenia

Nic nie ociepli zimowego klimatu lepiej, niż ognisko. Możecie je zorganizować tak, by paliło się przez całą imprezę – będzie atrakcją dla tych wychodzących na papierosa lub dla dzieciaków z rodzicami. Ale może też być to jedna z weselnych atrakcji, do których zaprosicie wszystkich gości. Pieczenie kiełbasek samodzielnie może być ciekawym dopełnieniem wiejskiego stołu, który będzie dostępny tuż przy ognisku. To również oryginalna opcja na rustykalne poprawiny.

6. Kulig na weselu w Święta!

Na koniec nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o kuligu! Kulig z ogniskiem to opcja alternatywna dla tych, którzy od typowego wesela wolą kameralne przyjęcie zupełnie na luzie, albo właśnie szukają ciekawego sposobu na poprawiny z najbliższymi.

7. Rocznica ślubu w Święta

Moi Dziadkowie obchodzili w tym roku 60. rocznicę ślubu – w drugi dzień Świąt! Czy to nie genialne? Cała rodzina mogła bez problemu zjechać się na tę wyjątkową imprezę. A wiecie co jeszcze jest w tym fajnego? Że mąż (i kiedyś Wasze dzieci) raczej nigdy nie zapomną o rocznicy Waszego ślubu 😉 A Święta nabiorą zupełnie nowego wymiaru.

8. Wesele? Z chęcią!

Zdarzają się takie lata, że od czerwca do września mamy dosłownie maraton wesel. Jesteśmy gośćmi na trzech, pięciu, czy nawet siedmiu weselach w sezonie – i każde z kolei jest dla nas gości nieco mniej wyjątkowym wydarzeniem. Gdy wesele jest co weekend, staje się normalnością, a nawet mamy już ich trochę dość. Co innego zimą! W grudniu to już by się nawet poszło na wesele – ale wtedy wesel nie ma. Dlatego Wasze świąteczne wesele może być naprawdę wyjątkowym wydarzeniem, na które goście będą czekać niecierpliwie!

9. Po sezonie taniej

Na koniec zostawiłam najbardziej praktyczny argument: cena tak zwanego talerzyka i właściwie wszystkich usług. Najwyższe ceny sal, DJ-a czy zespołu oraz fotografa są mniej więcej od maja do października. Nie ma sensu przepłacać, a dzięki prezentom może nawet „wesele się zwróci” 😉


Udzieliła się Wam magia Świąt? 🙂 Po więcej inspiracji zapraszam na Instagram Stories zatytułowanych „#Christmasinspo” – na komputerze pod poniższym linkiem:

https://www.instagram.com/stories/highlights/17858605948306913/

No i zapraszam do obserwowania!

https://www.instagram.com/p/BrsAFaIlvCt/

Jedna myśl na temat “9 powodów, by pobrać się w Święta Bożego Narodzenia

  1. Lubię śluby zimą i są według mnie piękne i niewiele gorsze od tych organizowanych latem, lecz ślub w święta mnie nie przekonuje. Są to jednak wyjątkowe dni, w których mało kto myśli o ślubach i weselach, a organizacja ślubu wtedy wcale nie jest taka łatwa i oczywista. Wszystko prezentuję się pięknie jednak najczęściej tylko na inspiracjach. Według mnie warto odczekać do tego stycznia i wtedy organizować swój wielki dzień 😉

Dodaj komentarz