Wydrukuj to sam- bileciki do prezentów dla gości i winietki (szablon)

Szczególny urok wesela w stylu rustykalnym polega na tym, że wiele dekoracji można wykonać samodzielnie. Pozwala na to prostota i swojski klimat takiej imprezy. Druk na papeterii ślubnej jest jednym z prostszych do wykonania detalem, o ile wiesz jaki papier wybrać. Przeczytaj, czego dowiedziałam się na ten temat i pobierz szablon do wydrukowania bilecików do prezentów dla gości.

Na nasze wesele, jako podziękowania dla gości, przygotowaliśmy słoiki z miodem. Jak zrobić je krok po kroku, możecie przeczytać w tym poście. Aby prezencik pełnił jednocześnie rolę pamiątki, warto dołączyć do niego spersonalizowany bilecik: z Waszymi imionami, albo imionami Gości. Możecie umieścić tam cytat, wierszyk, albo po prostu tak jak my, słowo, które bardzo, bardzo czujemy: DZIĘKUJEMY.  Jako że na naszym ślubie postawiliśmy na detale w kolorze drewna i juty, etykietki postanowiliśmy wydrukować na papierze eko. I oczywiście zrobiliśmy to sami.

Jaki papier nadaje się do druku?

Zależało mi, aby bileciki były sztywne i nie zwijały się nieestetycznie. Próbowałam więc wydrukować je na bardzo grubej kartce i nie wyszło. Jak wynikło z mojego doświadczenia, gramatura gramaturze nie równa. Jeśli chcesz wydrukować ślubne papeterie na zwykłej drukarce, bezpiecznie będzie wybrać gramaturę papieru zdecydowanie poniżej 250g.  Ale warto wiedzieć, że nawet profesjonalne drukarki, które w teorii drukują na papierze o takiej gramaturze, w praktyce mogą nie podołać (sprawdziłam). To dlatego, że najważniejsza okazuje się grubość i sztywność papieru. W związku z tym, zamiast zamawiać on-line, najlepiej wybierz się do sklepu papierniczego, gdzie będziesz mogła dotknąć różnych gramatur papieru. Jeśli jest sztywny prawie jak tekturka, lepiej wybierz nieco bardziej gibkie kartki.

Szablon do druku bilecików – prezenty dla gości

Do wydrukowania bilecików dla 120 gości potrzebowałam jedynie 5 kartek. Warto wziąć jedną na zapas, ponieważ nie w każdym miejscu tusz dobrze się odbił.  Tekst stworzyliśmy w Wordzie. Strona podzielona jest na 3 kolumny. Po rozcięciu otrzymacie 27 bilecików o wymiarach około 2 x 6 cm.

Szablon do pobrania oczywiście za darmo, wrzuciłam dla Was na Google docs. Po kliknięciu w powyższy link pobierzcie dokument na swoje urządzenie:

Nie klikajcie „Otwórz w Dokumenty Google”, bo nie będziecie mogli edytować szablonu.

Po pobraniu możecie już edytować tekst i zmienić czcionkę według własnych upodobań.

Winietki DIY

Aby samodzielnie wydrukować winietki dla gości, wystarczy ten sam szablon lekko zmodyfikować. Pierwszy napis od góry wykasuj i zostaw puste pole. Nazwiska wpisuj w co drugie miejsce. W ten sposób po wydrukowaniu złożysz winietki na pół – puste miejsce zostanie z tyłu 🙂

Pieczątka ślubna- nie musisz drukować

Na koniec rzucam Wam jeszcze pomysł, jak ułatwić sobie sprawę i nic nie drukować 🙂 Wystarczy na ślubnej papeterii odcisnąć Waszą spersonalizowaną pieczątkę ślubną! Jest to super pomysł, który również coraz częściej wykorzystują pary do ozdoby wszelkich papierowych elementów- od zaproszeń, po winietki. Pieczątkę zamówić można przez internet, wzorów jest całe mnóstwo, a koszt to około 50 zł.


Po więcej inspiracji zapraszam na Instagram!

4 myśli na temat “Wydrukuj to sam- bileciki do prezentów dla gości i winietki (szablon)

    1. Cześć 🙂
      Niestety nie pamiętam, ale chyba około 220 g. Tylko tak jak mówię, jeden papier o gramaturze 220 g. będzie bardziej sztywny, niż drugi o tej samej gramaturze. Dlatego najlepiej iść do papierniczego podotykać.

Dodaj komentarz