Fotościanka na weselu- pomysły na proste DIY

Pisałam niedawno tutaj jak w ciekawy sposób zastąpić fotobudkę na weselu. Jednym z pomysłów była ścianka do zdjęć. Posłuży ona jako tło zarówno do szalonych zdjęć w pamięci smartfonów gości, jak i grupowych portretów z Parą Młodą, robionych przez fotografa. Fotościanka to wciąż coś nowego na polskim rynku ślubnym, więc jeśli lubisz wyprzedzać trendy, zrób ją na swoim weselu! I to sama! W tym poście pokażę Wam najprostsze przykłady ścianek, które możecie zrobić własnoręcznie z narzeczonym za niewielkie pieniądze. Wystarczy trochę wyobraźni i czasu.

1. Fotościanka ze wstążek i sznurków

Jeśli znacie kogoś, kto pomoże Wam zrobić drewniany lub metalowy stelaż, to super! Ale możecie też ruszyć głową i poszukać miejsca, w którym wystarczy zawiesić kolorowe szarfy: karnisz okienny, sznurek między drzewami, gwoździki na drewnianej sali, podwieszane elementy sufitu czy balustrada na schodach. Rozejrzyjcie się po sali i zapytajcie jej menadżera o radę. Możecie też ustawić drewniane palety, które posłużą Wam za stelaż lub po prostu stworzyć wieszak z ogołoconej gałęzi drzewa i sznurka. Przytwierdzicie go na ścianie chociażby zamiast obrazu. Wszystko do ustalenia z opiekunem sali!

Pomysł ten jest punktem wyjścia do naprawdę kreatywnej twórczości. Do szarf lub sznurków możecie przytwierdzić pompony z bibuły, sztuczne kwiaty, motyle z papieru… cokolwiek, co Wam podpowie wyobraźnia!

2. Fotościanka z tiulu i innych tkanin

Wyjątkowo pięknym materiałem, którego możecie użyć w taki sam sposób, jak opisałam wyżej, jest tiul. W połączeniu z delikatnymi światełkami led, tworzy przepiękną dekorację i tło. Metr tiulu możecie dostać już za 10 zł, natomiast ledowe światełka kupicie w internecie nawet za kilka złotych. Nie zapomnijcie umieścić też swoich inicjałów! Tutaj też macie pole do kreatywności: możecie stworzyć je z kwiatów, sklejki lub tektury połączonej z brokatem bądź sprayem. Możecie też postawić litery 3D na podłodze.

Pamiętajcie tylko, żeby nie przesadzić z ilością światełek, bo możecie mieć problem ze złapaniem odpowiedniej ostrości.

Jeśli podoba Wam się mniej delikatny klimat boho, możecie bez trudu wyczarować ściankę z płótna lub podobnej tkaniny:

3. Foto-kurtyna z zielonych roślin i kwiatów

Kolejny bardzo rustykalny i bardzo prosty pomysł. Analogicznie do poprzedniego, wystarczy choćby własnoręcznie zrobiony wieszak. Taką ściankę możesz śmiało urozmaicić kwiatami lub delikatnymi światełkami ledowymi (w internecie znajdziesz takie metrowe). Pamiętaj, że zarówno bluszcze, jak i kwiaty, są tańsze w wersji sztucznej, a wcale nie widać różnicy! Może nawet nie musisz ich kupować- sprawdź u florystki możliwość wypożyczenia.

4. Ścianka do zdjęć z palet

Ostatnie na dziś DIY, to fotościanka z palet. Wystarczy zebrać kilka palet – zapytajcie o nie w sklepach budowlanych. Jeśli tego wymagają, można je polakierować, związać ze sobą (bądź przytwierdzić inaczej-zwróć się do narzeczonego:)) i ozdobić wedle uznania.

Nie zapomnijcie ogłosić przez mikrofon, że zdjęcie na ściance to obowiązek na Waszym weselu : ) Warto umieścić też kartkę bądź tabliczkę z adresem mailowym, na który chcielibyście dostać zdjęcia od gości. Możecie ustalić też swój hashtag weselny! Jeśli chcecie mieć zdjęcia na pamiątkę, zróbcie kącik z polaroidem i sznureczkami do wywieszania zdjęć.


To jeszcze nie wszystkie pomysły na ścianki! Mam ich jeszcze trochę w zanadrzu, dlatego jak zawsze- bądźcie ze mną!

By nic nie przegapić, obserwujcie Facebook Moje rustykalne wesele

i Instagram @mojerustykalnewesele.pl

Jedna myśl na temat “Fotościanka na weselu- pomysły na proste DIY

  1. Te foto ścianki z drewna moim zdaniem wyglądają najoryginalniej. Świetny pomysł! Ja niestety na weselu nie pomyślałam o takim detalu, a szkoda.

Dodaj komentarz