Fotobudka i jej alternatywy na weselu

Jedną z modnych atrakcji na weselach w ostatnim czasie jest zaaranżowane miejsce, w którym goście robią sobie szalone zdjęcia. Najczęściej jest to fotobudka, ale istnieje jeszcze kilka oryginalnych rozwiązań! Zobacz jakie trendy będą się rozwijać w przyszłych sezonach ślubnych!

Czy fotobudka „rozwala wesele”?

U nas nie rozwaliła 🙂  Choć kilka osób nas tak straszyło, parkiet nie był pusty nawet przez chwilę i ani przez chwilę nie żałowaliśmy, że postawiliśmy na tę atrakcję. Fotobudkę mieliśmy przez dwie godziny i chyba był to wystarczający czas przy 100 osobach. Wszyscy goście mieli ubaw po pachy, a my z nimi! Bawili się wszyscy- od najmłodszych po seniorów! Nie tworzyły się długie kolejki do zdjęć, ludzie wymieniali się dynamicznie-  grupka po grupce. Zdjęcia powędrowały do księgi gości i są teraz świetną pamiątką : )

Ważne jest tylko, by fotobudkę zamawiać z obsługą – dzięki temu nikt nie musi się zastanawiać jak to się robi i wszystko idzie sprawnie.

Oryginalne odmiany fotobudki

Nasza fotobudka była oczywiście dopasowana do stylu wesela – nie mogło być inaczej 😉 Drewniana, w stylu vintage. Jedynie nie wybrałam drewnianego tła – bałam się, że będzie za ciemne, za smutne – ale chyba jednak obawy były bezpodstawne ; )

Innym, bardzo oryginalnym pomysłem, który idealnie pasuje do wesela rustykalnego jest fotobudka w starym busie! Jestem totalnie zauroczona tym miętowym foto-ogórkiem 😉

 

Podpowiem- szukajcie takiego na Podlasiu 😉

Jeśli szukasz nowocześniejszych form, z pewnością zainteresuje Cię :

 • gifbudka, która tworzy nie tylko zdjęcia, ale i ruchome gify
 • fotobudka w formie lustra, która… no, wygląda jak lustro 🙂

Ścianka do zdjęć na weselu

Inspiracją, którą można wykorzystać na wiele sposobów w zależności od budżetu i pomysłu, jest właśnie ścianka do zdjęć. Ściankę w dowolnym stylu możecie stworzyć samodzielnie lub kupić usługę jej stworzenia (na przykład w firmie zajmującej się planowaniem wesel, firmie eventowej lub u dekoratorki).

Jak wykorzystać ściankę do zdjęć na weselu?

 • Jako tło do fotobudki – choć fotobudka zawsze oferuje swoje tła, zapytaj czy nie będzie problemu, jeśli użyją Twojego! Kiedy czas fotobudki się skończy, ścianka zostanie do końca wesela, a nawet i na poprawiny!
 • Zatrudnij fotografa – a najlepiej porozmawiaj ze swoim fotografem, aby wziął ze sobą asystenta, którego zdaniem będzie głównie fotografowanie chętnych na ściance. Dopłata nie powinna być zbyt duża.
 • Polaroid – zaaranżuj stoliczek przy ściance, na którym położysz Instax wraz z wkładami oraz instrukcją w ramce : ) Poproś, by odbitki goście wklejali do księgi gości lub wywieszali na przygotowanym sznureczku.
  Ten pomysł można zrealizować również bez ścianki.

 • Samoobsługa i #waszhashtag – Żyjemy w erze smartphonów, więc ścianka do zdjęć nie musi mieć nikogo do obsługi, jeśli tylko odpowiednio oznaczycie jej przeznaczenie : ) Poproście gości, by swoje zdjęcia przesyłali na specjalnie stworzony adres mailowy lub na weselnej grupie na Facebooku.  Jeśli jesteście małżeństwem żyjącym w internecie i spodziewacie się wielu młodych gości, wymyślcie Wasz hashtag weselny i poproście gości o jego używanie, gdy będą coś wrzucać, abyście następnego dnia mogli sobie pooglądać własne wesele z ich perspektywy 🙂
  Ten pomysł można zrealizować również bez ścianki.

Jak Wam się podobają te pomysły? Jestem bardzo ciekawa!

Przyznam, że gdy planowaliśmy nasze wesele, nie miałam głowy do myślenia nad tym wątkiem i większość z powyższych pomysłów nie wpadła mi na myśl : ) Jestem zachwycona ideą ścianki, więc możecie być pewni, że pojawią się jeszcze posty z inspiracjami na DIY w tym temacie!

3 myśli na temat “Fotobudka i jej alternatywy na weselu

 1. Szacunek za pomysł,trud wykonania…Wielkie inspiracje nie tylko na wesele.Wykorzystam na 18 córki.Mam nadzieję,że wyjdzie tak samo pięknie.Pozdrawiam

 2. Genialny artykuł Pani Dominiko! Miło się czytało i również jestem zauroczony w „miętowym ogórku”. Szczerze powiedziawszy to nie wiedziałem, że są takie wersje w samochodach. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz